Ana Sayfa » Satranç » Satranç Kursu Giriş

Satranç Kursu Giriş

Yazar: Mesut Demirbas
Satranç Kursu Giriş ve Tanıtım

Merhaba, sizin için mükemmel ve kusursuz bir satranç kursu oluşturduk. Başlangıç düzeyinde olan satranç eğitimimize öncelikle satranç tahtasını tanıyarak başlayacağız. Satranç tahtasının tüm özelliklerini öğrenerek onu doğru kullanabileceksiniz. Daha sonra satranç taşlarını tek tek tanıyarak, onların hareketleri ve özelliklerine hakim olup satranç tahtasına doğru dizilimi yapabileceksiniz. Taşların güçlerini anlamak için onlara yıldız vereceğiz ve sizde taşlar arasındaki güç ve üstünlük farklarına ve taşların puanlarına göre oyun kurabileceksiniz.

Satranç kursu içerisinde ayrıca taşlar için özel olarak hazırladığımız rehber niteliğindeki satranç taş kartları ise size yol gösterecek. Ders sonlarında yer alan bu rehber kartları yazıcıdan çıktı alarak kullanabilirsiniz. Her an gözünüzün önünde olan bu kartlar, satranç oynarken öğrendiklerinizi kolay ve hızlıca uygulayarak, satrançtan zevk almanızı sağlayacaktır. Satranç kursunda en kıymetli sözü yani şah mat kavramını öğrenerek oyun kazanma ya da kaybetmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Unutmayın kazanmak ta güzel kaybetmekte!

Satranç kursu, gerçek satranç tahtası ve taşları ile canlandırma yapılarak, uygulamalı şekilde hazırlanmıştır. Satranç taşlarına daha hızlı hakim olabilmeniz için ders sonlarında yer alan ve bir ilk olan rehber niteliğindeki satranç taş kartlarını yazıcıdan çıktı alarak kullanabilirsiniz.

Satranç kursu yetişkin ve çocuklar için başlangıç düzeyindedir. Sıkılmadan eğlenerek keyifle satranç oynayabileceksiniz. Satranç eğitimi sonunda satranç tahtası ve taşlarını tanıyabilecek, taşların da hareketlerine hakim olacaksınız. Şah mat kavramını biliyor, şah çekebilir, şah mat yapabilir ve şahınızın da mat edilmesine engel olabileceksiniz.

Satranç Kursunun Sonunda Başarabilecekleriniz :

 • Satranç takımı malzemelerini tanıyabileceksiniz.
 • Satranç tahtasına hakim olabileceksiniz.
 • Satranç taşları dizilim işlemlerini hızlı ve hatasız yapabileceksiniz.
 • Satranç taşlarının özelliklerini bilerek, hareketlerini doğru yapabileceksiniz.
 • Şah mat yaparak satranç oyunu kazanabileceksiniz.
 • Zevkle satranç oynayabileceksiniz

Satranç Kursu Müfredat:

 1. Giriş ve Satranç Kursu Tanıtımı
 2. Satranç Tahtası İle Tanışıyoruz
 3. Kaleyi Fethediyoruz
 4. At ile Konuşuyoruz
 5. Fili Keşfediyoruz
 6. Veziri Ziyaret Ediyoruz
 7. Şahı Tanıyoruz
 8. Piyona Merhaba Diyoruz
 9. Şahı Tehdit Etmek – Şah Çekmek
 10. Şah Çekişten Kurtulmak
 11. Şah Mat

Dilerseniz tüm derslerimizi video eğitim olarak hazırladığımız Online Satranç Eğitimi kursumuza kayıt olabilirsiniz. Şimdi sıradaki dersimizde satranç tahtası ile tanışıyoruz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Tamam Oku