Ana Sayfa » YouTube » YouTube Kanal Açma

YouTube Kanal Açma

Yazar: Mesut Demirbas
YouTube Kanal Açma

YouTube kanal açma işlemi için iki farklı YouTube kanal oluşturma seçeneğiniz var. Bunlarda birincisi yönetimi tamamen sizde olan kişisel kanal ikincisi ise farklı yöneticileri olan işletme veya marka hesabı kanalıdır.

Şimdi adım adım nasıl YouTube kanal açma işlemi yapabileceğimizi görelim. Öncelikle Google hesabımızla oturum açalım. Şimdi YouTube web sitesini ziyaret edelim. Sağ üst köşede profil fotoğrafınızı veya profil fotoğrafınız yoksa adınızın baş harfini gösteren bir daire görüyoruz ve buraya tıklıyoruz. Açılan menüden en üstte yer alan kanal oluştur butonuna tıklıyoruz. Yeni gelen pencerede başlayın butonuna tıklıyoruz.

YouTube Kanal Açma Oluşturma Ekranı
YouTube Kanal Açma Kanal Oluşturma Ekranı
YouTube Kanal Açma Karşılama Ekranı
YouTube Kanal Açma Karşılama Ekranı

Önümüze iki seçenek geldi. Burada kendi adınızı kullanarak kişisel bir kanal açabileceğiniz gibi özel bir ad kullanarak markanız veya işletmeniz için de bir hesap oluşturabilirsiniz.  Tercihimizi yaparak seç butonuna tıklıyoruz. Şimdi gelen ekrandan kanalınızın açıklaması, logosu ve sosyal medya hesapları gibi ayrıntıları girerek kaydet ve devam et (Save And Continue) butonuna tıklayabilir ya da bilgileri sonra doldurmak isterseniz daha sonra ayarla (Set Up Later) butonuna tıklayabilirsiniz. İşte bu kadar basit YouTube kanalınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

YouTube Kanal Açma, Kanal Türü Seçme Ekranı
YouTube Kanal Açma Kanal Türünü Seçmek
YouTube Kanal Açma, Kanal Ayrıntılarını Girme Ekranı
YouTube Kanal Açma Kanal Ayrıntılarını Girmek

Dilerseniz tam kapsamlı YouTube para kazanma rehberimizi okuyarak kanalınızı geliştirebilir ve yükselişe geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Tamam Oku