Ana Sayfa » YouTube » YouTube Para Kazanma Şartları

YouTube Para Kazanma Şartları

Yazar: Mesut Demirbas
YouTube Para Kazanma Şartları

YouTube Para Kazanma Şartları

YouTube para kazanma şartları en az 1.000 adet abone sayısı, son bir yılda videolarınızın toplam izlenme süresi 4.000 saatin üzerinde olmalı, Google Adsense hesabınız olmalı ve kanalınıza bağlanmış olması ayrıca kanalınız YouTube para kazanma politikalarının tümüne uymuş olması gerekmektedir. Ne kadar çok gereklilik var değil mi? Gözünüz korkmasın! YouTube dünyanın en büyük ikinci arama motoru ve muazzam bir dijital içerik tüketimi vardır. Yani siz istikrarlı bir şekilde izleyicilerin ilgisini çekecek videolar oluşturup yayınlayarak hızla YouTube İş Ortağı Programı’na (YPP) katılabilir ve YouTube’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube Para Kazanma Yolları

Peki kanalınız için YouTube para kazanma aktif etme işlemini yaptınız ve YouTube üzerinde nasıl para kazanacaksınız? YouTube size, reklam gelirleri, YouTube Premium gelirleri, kanal üyelikleri (en az 30.000 aboneniz olması gerekli), ürün rafı (en az 10.000 aboneniz olması gerekli) ve Super Chat & Super Stickers gelirleri (Bu özellik henüz Türkiye’de yok) üzerinden ödeme yapar. YouTube para kazanma hesaplama işlemi ise o kadar basit değildir. Bu hesaplama işlemi kanaldan kanala, ülkenden ülkeye ve reklam gelir kaynağına göre değişiklik gösterir. Ama yine de teorik olarak kazançlarımızı YouTube nasıl hesaplar görelim.

Dilerseniz tam kapsamlı YouTube para kazanma rehberimizi okuyarak kanalınızı geliştirebilir ve yükselişe geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Tamam Oku